Oman: śmierć DJ-a Avicii nie związana z przestępstwem

Avicii_2014_001_(cropped) Źródło: Wikimedia Commons The Swedish DJ Avicii

W piątek 20 kwietnia świat obiegła wiadomość o śmierci znanego szwedzkiego DJ. Avicii zmarł nagle, mając raptem 28 lat. Przyczyny śmierci artysty nadal nie są znane, policja wyklucza jednak, by była ona wynikiem przestępstwa.

Avicii, a właściwie Tim Bergling był znaną gwiazdą muzyki tanecznej. Pochodził ze Szwecji, a konkretnie ze Sztokholmu. Jest twórcą hitów takich jak "Addicted To You", "Levels", "Wake Me Up", czy "Waiting For Love". Jego ciało zostało znalezione w piątek 20 kwietnia w stolicy Omanu, Maskacie, w którym to wraz z przyjaciółmi spędzał wakacje.

Przyczyna jego śmierci nadal nie jest dokładnie znana, policja wyklucza jednak, by brały w niej udział jakieś osoby trzecie. Możliwym jest, że Avicii zmarł z powodu nawrotu choroby - zapalenia trzustki, z którym walczył jeszcze zanim zakończył swoją ostatnią trasę koncertową w 2016r. Muzyk miał również inne problemy ze zdrowiem - w 2014r. wycięto mu woreczek żółciowy oraz wyrostek robaczkowy.

W ostatnim publicznym wyznaniu, które udostępnił na swoich mediach społecznościowych raptem na kilka dni przed śmiercią, Avicii pisał o tym, że definitywnie schodzi ze sceny. Mimo to zamierzał jednak powrócić do studia. Nadal zamierzał nagrywać, ale w całkiem nowej, sobie tylko znanej roli.

W Omenie przebywa teraz brat DJ-a, który zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by wyjaśnić okoliczności jego śmierci.

Opublikowane: Kwiecień 23rd, 2018 2:47 pm, ostatnia aktualizacja: Kwiecień 23rd, 2018 at 4:00 pm