Olsztyn: ukradł samochód i wpadł

W miniony piątek (21.08) około godziny 14.00 na terenie gminy Barczewo doszło do kradzieży dostawczego samochodu marki Renault. Sprawca, wykorzystując chwilową nieobecność właściciela i pozostawione przez niego w stacyjce kluczyki, odjechał autem spod jednego ze sklepów.

Kilka godzin później, około godziny 19.00 do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zadzwonił pracownik stacji paliw, który poinformował o kradzieży paliwa. Kierowca renault miał zatankować auto za 170 złotych i odjechać bez uregulowania płatności. Świadek, dokładnie opisał wygląd sprawcy i podał policjantom numery rejestracyjne pojazdu. Po sprawdzeniu policyjnej bazy okazało się, że jest to samochód, który został kilka godzin wcześniej skradziony z terenu sąsiedniej gminy.

Oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który przejął nocną służbę, podczas przeglądania miejskiego monitoringu, około godziny 2.30 zauważył, że samochód który figurował w systemie jako utracony, przemieszczał się ulicami miasta. Policjant natychmiast wysłał na skrzyżowanie ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego radiowóz. Funkcjonariusze wykorzystując moment zatrzymania się renaulta na światłach, zajechali mu drogę uniemożliwiając ucieczkę. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn.

Zarzuty usłyszał 20-letni kierowca. Mieszkaniec gminy Barczewo przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Młody mężczyzna odpowie także za kradzież paliwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

[video width="640" height="360" mp4="http://newsmap.pl/wp-content/uploads/2015/08/video-olsztyn.mp4"][/video]

Źródło i video: KWP Olsztyn

Opublikowane: Sierpień 25th, 2015 1:28 pm