Olsztyn: tragiczny wypadek, 9-latka w stanie krytycznym walczy o życie

Olsztyn

Wczoraj na alei Warszawskiej w Olsztynie 69-letni kierowca potrącił 9-latke na przejściu dla pieszych.  Dziewczynka w dalszym ciągu w szpitalu o życie, natomiast sprawcy wypadku policja odebrała już prawo jazdy.

Wypadek wydarzył się na przejściu dla pieszych na alei Warszawskiej, niedaleko stacji benzynowej Orlen. Jest to wylotówka z miasta, na której kierowcy często dodają gazu. Do wypadku doszło ponieważ przed przejściem dla pieszych, na lewym pasie zatrzymał się kierowcą ciężarówki, przepuszczając dwie dziewięciolatki. Jak się okazało, nie zauważył tego 69-letni kierowca volvo, który próbował lewym pasem wyprzedzić ciężarówkę.

Tylko jednej z dziewczynek udało się zauważyć nadjeżdżające auto i uciec przed nim, przebiegając na drugą stronę jezdni. Natomiast druga dziewczynka najprawdopodobniej nie zdążyła go zauważyć na czas. 9-latka nieprzytomna i w ciężkim stanie została zabrana do szpitala Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Stan dziecka jest krytyczny.

Sprawcy wypadku policja odebrała prawo jazdy. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że 69-latek był trzeźwy. W zależności od stanu zdrowia dziewczynki, mężczyźnie może nawet grozić kara do 8 lat więzienia.

Źródło: fakty.interia.pl

 

Opublikowane: Grudzień 20th, 2018 11:24 am