Olbrzymie ilości marihuany ukryte w transporcie mandarynek

Fot: Policja - marihuana, narkotyki, susz

W okolicach Zduńskiej Woli, Centralne Biuro Śledcze Policji, przejęło 112 kilogramów marihuany. Próbowano ją przemycić z Hiszpanii do Polski, ukryte w tirze wiozącym mandarynki. Narkotyki były warte ponad trzy miliony złotych. Kierowca tira z mandarynkami, usłyszał już zarzuty. 

W czwartek rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji komendant Iwona Jurkiewicz, poinformowała, że przemycone narkotyki zostały przejęte w województwie łódzkim. Policjanci dostali wcześniej informację, że samochód ciężarowy jadący trasą S8 może przewozić kontrabandę.

Jak powiedziała komendant Iwona Jurkiewicz - policjanci natychmiast sprawdzili te informacje.

CBŚP zatrzymało tira na MOP Paprotnia-Południe w momencie gdy kierowca zajechał na parking.

-Okazało się, że kierowca przewożący z Hiszpanii do Polski transport mandarynek miał poukrywany w owocach inny towar. Funkcjonariusze skontrolowali dokładnie samochód ciężarowy. W lukach technicznych naczepy samochodu znaleziono 32 czarne plastikowe worki wypełnione suszem roślinnym. Badania wykazały, że jest to marihuana o wadze ponad 112 kilogramów - podała komendant Iwona Jurkiewicz.

Według wstępnych doniesień narkotyki mogą być warte trzy miliony złotych.

Kierowca tira miał 52 lata. Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli przedstawiła mu zarzut udziału w "wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających". 52-latek jest tymczasowo aresztowany przez zduńskowolski sąd.

Źródło: tvn24.pl

Opublikowane: Grudzień 13th, 2018 10:43 am, ostatnia aktualizacja: Grudzień 13th, 2018 at 10:48 am