Odnaleziono zaginioną nastolatkę z Gdańska

Gdańsk

Policja potwierdziła w czwartek wieczorem, że odnaleziono zaginioną Zuzię.Dziewczynka bezpieczna i zdrowa jest już z rodziną. 13-latka z Gdańska była poszukiwana od niedzieli.

13-letnia Zuza tuż przed zaginięcie 23 grudnia, ostatni raz widziana była w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, w okolicach Galerii Bałtyckiej.

Zmartwiona rodzina wyznaczyła 1 tys. złotych nagrody za pomocą w odnalezieniu nastolatki. Ojciec Zuzi podejrzewał, że może ona przebywać ze swoją starszą koleżanką, która również uciekła z domu (trzy miesiące temu).

13-latka już nie pierwszy raz uciekała z domu, i jak wspominał jej ojciec, to ta informacja "trzymała go przy zdrowych zmysłach". Mężczyzna apelował również do córki, prosząc ją o powrót do domu i obiecując, że nie czekają jej żadne konsekwencje za ucieczkę.

Informacje o Zuzie były udostępniane przez tysiące internautów z całej Polski. W ten sposób angażowali się w jej odnalezienie.

Asp. Karina Kamińska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku potwierdziła, że 13-letnia Zuza została odnaleziona, od czwartku wieczór jest już w domu z rodziną.

- Dziewczynka jest bezpieczna. Obecnie sprawdzamy, gdzie przebywała przez ostatni czas i czy nie padała ofiarą przestępstwa - powiedziała asp. Kamińska. Policjantka nie doprecyzowała w jaki sposób Zuzanna została odnaleziona.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Opublikowane: Grudzień 28th, 2018 9:32 am