Odnaleziono kilka ton nadpalonych kart do głosowania i akt sądowych

Fot: Wikimedia Commons/Niklas Bildhauer - papiery, dokumenty, kartki,

Kilka ton nadpalonych kart do głosowania i akt sądowych odnalezionych zostało w pustostanie w Gołaszewie pod Warszawą. Funkcjonariusze policji przez kilka godzin najpierw je zabezpieczali, a potem pomału zaczęli je stamtąd wywozić. Pośród na wpół zwęglonych kartek znalazły się między innymi akta postępowań cywilnych sądu w Wołominie. 

Dokumenty, zabezpieczone przez policję do zbadania, przekazane zostaną Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie. Jeszcze dzisiaj śledczy mają sprawdzić, jakie dokładnie pisma znalazły się w pustostanie oraz w przypadku których z nich takie porzucenie, bez odpowiedniego zabezpieczenia, może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo. Oprócz tego prokuratura będzie musiała sprawdzić to, w jaki sposób wszystkie te dokumenty w ogóle znalazły się w porzuconym gospodarstwie oraz kto odpowiadał za ich przechowywanie. Na ten moment wiadomo, że pośród pism znajdowały się między innymi karty wyborcze do Sejmu i Senatu, a za ich zabezpieczenie i ewentualne zniszczenie odpowiadają delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Nadpalone dokumenty policjanci znaleźli wczoraj po południu. Według Sylwestra Marczaka z mazowieckiej policji jest ich bardzo wiele, przez co do ich wywozu potrzebne były co najmniej dwa busy.

Opublikowane: Lipiec 17th, 2018 12:38 pm