Odnaleziono ciała zaginionych dzieci w Tanzanii

tanzania

W ubiegłym roku zaginęło w Njombe w Tanzanii dziesięcioro dzieci. Ich zwłoki zostały odnalezione dzięki dużej akcji policyjnej. Według CNN, obrażenia dzieci mogą wskazywać, że był to mord rytualny.

Ubiegłego roku w grudniu w okręgu Njombe (południowo-zachodnia Tanzania) zaginęło dziesięcioro dzieci. Ciała dzieci odnaleziono po przeprowadzonej przez policję dużej akcji poszukiwawczej. W rozmowie CNN wiceminister zdrowia Tanzanii Faustine Ndugulile, poinformował, że ciała dzieci miały specyficzne obrażenia.

-Do tej pory odnaleźliśmy dziesięć ciał. Większość z nich była pozbawiona miejsc intymnych i zębów - powiedział Faustine Ndugulile.

Według śledczych, mord może mieć związek z lokalnymi, szamańskimi praktykami.

-Zielarze żądają od swoich klientów zdobycia części ciał, które później wykorzystywane są w rytuałach, mających zapewnić bogactwo - wyjaśnia wiceminister Ndugulile.

Wiceminister wspomina również, że w ostatnim czasie wielu rodziców zgłosiło zaginięcie ich dzieci. Władze cały czas poszukują sprawców i jednocześnie starają się powstrzymać ten proceder, za pomocą edukacji lokalnych szamanów.

Faustine Ndugulile w swojej rozmowie z CNN podkreśla też, że zabójstwa dzieci nie są powiązane z powszechnymi w Tanzanii i innych częściach Afryki wschodniej, rytualnymi mordami albinosów.

Źródło: fakty.interia.pl

Opublikowane: Styczeń 29th, 2019 12:01 pm