Nożownik poważnie ranił mężczyznę na dworcu w Tarnowie

Tarnow

Na dworcu PKP w Tarnowie 33-letni nożownik, zaatakował przypadkowego mężczyznę, raniąc go nożem w szyję. Ofiara w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

- Sytuacja była bardzo dynamiczna. Pociąg relacji Kraków-Tarnów przyjechał na stację końcową. Mężczyzna nie chciał opuścić pociągu. Próbowali go wyprosić kierownik, konduktor oraz maszynista - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.  Podkreśla również, że sprawca zachowywał się agresywnie. Po wyjściu na peron, zaatakował pierwszego przechodnia, którego spotkał. Pasażer razem z resztą podróżujących wchodził właśnie na trzeci peron dworca, gdy napastnik wyjął nóż i ranił go nim.

-Z raną szyi, w stanie realnego zagrożenia życia napadnięty trafił do tarnowskiego szpitala - powiedział rzecznik.

Ofiara to 39-letni mieszkaniec Tarnowa.

Onet.pl wspomina, że sprawca pochodzi z Tychów. Asp. Klimek potwierdził, że nożownik został zatrzymany przez Straż Ochrony Kolei i przekazany tarnowskim policjantom. - W tym momencie zatrzymany jest do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Prowadzimy czynności procesowe i procesowo-dochodzeniowe, zmierzające do zebrania materiału dowodowego i przekazania go prokuraturze, która będzie stawiała mężczyźnie dalsze zarzuty - wyjaśnił asp. Klimek - Przypuszczam, że grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności, bo atak miał charakter zabójstwa i w kierunku tego artykułu będziemy prowadzić czynności - dodał rzecznik.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Opublikowane: Listopad 30th, 2018 1:29 pm