Nowy prezydent Brazylii planuje wielkie zmiany

brazylia

Kraj został wyzwolony z socjalizmu i politycznej poprawności - ogłosił nowy prezydent Brazylii, wybrany we wtorek (1.01) .

Jair Bolsonaro, nowy prezydent Brazylii, ogłosił po objęciu przez niego władzy, że kraj został - wyzwolony z socjalizmu i politycznej poprawności.

Polityk wybrany na nowego prezydenta wygłosił we wtorek przemówienie do narodu.Obiecał ludziom, że będzie szanować demokrację oraz, że przeprowadzi reformy gospodarcze, niezbędne do odbudowania największej potęgi Ameryki Łacińskiej. Dodał, że aby tego dokonać zgromadził zespół zdolnych ministrów.

Podczas swojego kandydowania na stanowisko prezydenta, Jair Bolsonaro zapowiedział walkę z przestępczością i korupcją. Podkreślał również, że planuje ożywić gospodarkę i wprowadzić ostrą politykę podatkową.

Podczas uroczystej inauguracji prezydentury Bolsonaro, obecny był amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo.

Nowy prezydent chce również zacieśnienia współpracy Brazylii ze światowymi mocarstwami, przede wszystkim z USA. Jako przykład dążenia w tym kierunku jest zapowiedź przeniesienia ambasady Brazylii w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy (tak samo zrobiły Stany Zjednoczone). Tym samym Brazylia opowiada się przeciwko rozwiązaniu konfliktu izraelsko-palestyńskiego poprzez utworzenie dwóch państw: Izrael i Palestyna.

Nowy prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro jest byłym żołnierzem wojsk desantowych. Ostatnie 27 lat zasiadał w parlamencie jako deputowany. Jego kadencja ma trwać 4 lata. Bolsonaro to pierwszy prawicowy polityk u władzy w Brazylii od czasu upadku wojskowej dyktatury w połowie lat 80. ubiegłego wieku.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Opublikowane: Styczeń 3rd, 2019 10:41 am