Nowy prezes Alior Banku, Krzysztof Bachta

Fot: Wikimedia Commons/Joymaster - alior bank

Katarzyna Sułkowska zrezygnowała ze stanowiska prezesa Alior Banku - podał bank w komunikacie. Znamy już jej następce. Krzysztof Bachta, który do tej pory pracował w PZU, pokieruje teraz zarządem w Alior Banku.

Alior Bank nie podał przyczyn rezygnacji Katarzyny Sułkowskiej, jedynie dziękuje za jej dotychczasową pracę."Rada Nadzorcza Banku przyjęła rezygnację i wyraziła podziękowania dla Pani Katarzyny Sułkowskiej za jej ogromny wkład w budowanie pozycji rynkowej Banku" - pisze Alior Bank.

"Jednocześnie Rada Nadzorcza Banku powołała z dniem 17 października 2018 r., w skład Zarządu Banku Pana Krzysztofa Bachta, powierzając mu stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku kierującego pracami Zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na Prezesa Zarządu Banku" - pisze dalej Alior w komunikacie.

Puls Biznes, jako pierwszy pisał, o możliwym odejściu Sułkowskiej. Podali, ze pani prezes "była ostatnią menedżerką w państwowej spółce, która nie była związana z żadną frakcją rządzącej partii". Wymieniają to również, jako jedną z potencjalnych przyczyn rezygnacji.

Next.gazeta.pl informuje nas, że Krzysztof Bachta był jak dotąd dyrektorem zarządzającym ds. strategii i rozwoju w grupie PZU. A państwowy ubezpieczyciel jest największym akcjonariuszem Alior Bank - ma 31,3% udziałów.

Opublikowane: Październik 18th, 2018 11:40 am