Nowe teorie w sprawie zatonięcia Titanica

titanic2

Dotychczas przypuszczano, że przyczyną zatonięcia Titanica było uderzenie w górę lodową. Jednak eksperci twierdzą, że zatonięcie liniowca mogło być spowodowane ogromnym pożarem na pokładzie. 

W przedniej części kadłuba okrętu miał wybuchnąć pożar, który następnie doprowadził do zatonięcia statku."The Independent" przypomina, że eksperci już wcześniej potwierdzili teorię pożaru na pokładzie. Nowa analiza zdjęć Titanica skłoniła ich jednak do uznania ognia jako głównej przyczyny.

Pożar wybuchł w składzie opału za kotłownią statku. Zespół 12 mężczyzn próbował ugasić ogień, ale był on zbyt poważny, aby go opanować, bo osiągał temperaturę do 1000 stopni Celsjusza. Oficerowie na pokładzie zostali ściśle poinstruowani przez prezesa firmy, która zbudowała Titanica, by nie wspominać o pożarze żadnemu z około 2500 pasażerów.

Senan Molony badacz katastrofy ocenia: "To wynik idealnie nagromadzonych, nadzwyczajnych czynników połączonych ze sobą: ognia, lodu i karygodnego zaniedbania. Titanic nigdy nie powinien wyjść w morze".

Opublikowane: Styczeń 2nd, 2017 6:48 pm, ostatnia aktualizacja: Styczeń 2nd, 2017 at 7:05 pm