Nowe informacje w sprawie Awdijiwki - eskalacji konfliktu winne są obie strony

Awdijiwka - szczegółowaProrosyjscy separatyści w Donbasie nie przerywają ataku na pozycje ukraińskich sił rządowych w okolicach Awdijiwki koło Doniecka. OBWE stwierdza, że winne ponownej eskalację konfliktu są obie strony.
Wiceszef Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE w Donbasie Alexander Hug poinformował, że dokumentowane są wszystkie naruszenia, ale występują liczne trudności z dostępem do miejsc leżących po obu stronach linii konfliktu. Pozwoliło pogarszająca się sytuacja jest spowodowana prowokacyjnymi działaniami każdej ze stron. Zaapelował również o przerwanie ognia, który uniemożliwia naprawę zniszczonych sieci elektrycznych.
Obecnie walki toczą się przede wszystkim w przemysłowej części miasta, ale ich intensywność jest dużo mniejsza niż w poprzednich dniach.
We wtorek w Awdijiwce ogłoszono stan wyjątkowy, a prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że sytuacją powinna zająć się Rada Bezpieczeństwa ONZ. Oficjalny bilans pozostaje niezmienny - mówi o co najmniej ośmiu zabitych ukraińskich wojskowych i ponad 30 rannych.

Opublikowane: Luty 1st, 2017 12:04 pm, ostatnia aktualizacja: Luty 1st, 2017 at 5:27 pm