Nigeria: znaleziono zwłoki 16 żołnierzy po ataku Boko Haram

Gashagar_Nigeria

W północno-wschodniej Nigerii znaleziono zwłoki 16 żołnierzy, prawie trzy miesiące po ataku na koalicję dokonanym przez islamistów z grupy Boko Haram.

Z ramienia ISIS ogłoszono, że 17 października ubiegłego roku bojownicy tzw. Państwa Islamskiego szturmem uderzyli we wspólne stanowisko armii Nigerii i Nigru w Gashagar w stanie Borno, zabijając 20 żołnierzy.

Lokalne władze w obszarze przygranicznym potwierdziły ten atak, mówiąc, że żołnierze zostali zaatakowani znienacka i ponieśli ogromne straty. Szczegółów jednak nie ujawniono.

W środę generał armii nigeryjskiej Leo Irabor powiedział, że poszukiwane oddziały zostały odnalezione przez żołnierzy i strażników 5 stycznia, po patrolowaniu terenu między Damasak i Gashagar.

"Na wsi Asagar nasi żołnierze napotkali terrorystów z Boko Haram. Następnie wojsko odzyskało zwłoki jednego oficera i 15 żołnierzy. Byli oni uznani za zaginionych w akcji podczas ich odłączenia od Gashagar dniu 16 października 2016 roku" - mówi Irabor.

Żołnierze z Nigerii, Nigru, Czadu i Kamerunu uzupełniają siły regionalnej walczące z powstańcami, którzy również przeprowadzili ataki transgraniczne na całym obszarze jeziora Czad.

Irabor opisuje Boko Haram jako ''w nieładzie i zdesperowane'', nadal jednak podkreśla możliwe zagrożenie ze strony grupy.

 

Opublikowane: Styczeń 12th, 2017 5:53 pm, ostatnia aktualizacja: Styczeń 12th, 2017 at 5:57 pm