Niemcy: ponad 1800 ataków na imigrantów

Fot. Vito Manzari;Creative Commons - imigranci  uchodźcy

Ilość imigrantów, napływających do Niemiec maleje, zaś liczba ataków na nich wciąż wzrasta. Od początku roku niemieckie MSW zarejestrowało ponad 1800 takich incydentów.

W większości przypadków, sprawcy namawiali do nienawiści na tle różnic narodowościowych lub obrażali. Władze również odnotowały ponad 170 przypadków ciężkiego uszkodzenia ciał.

W miastach i gminach, w których dochodzi najczęściej do tego typu czynów, należą: Berlin, Cottbus, Chemnitz, Flensburg, Drezno i leżące nad granicą z Polską Guben.

Nie wykluczone, iż oprócz ataków dokonanych na pojedyncze jednostki, bądź małe grupki, może również dojść do utworzenia "terrorystycznych organizacji" i przypadków "ciężkich ataków przemocy".

Ofiarami agresji padają również osoby pomagające, wolontariusze, a także placówki zajmujące się pomocą dla cudzoziemców szukających schronienia. W tym roku odnotowano 142 takie przypadki. W większości przypadków było to znieważenie osób albo uszkodzenie budynków.

W minionym roku z zamiarem ubiegania się o azyl do Niemiec przyjechało 890 tys. osób. W tym roku MSW przewiduje przybycie 300 tys. uchodźców.

Imigranci także popełniają liczne przestępstwa- słynne zdarzenie, które miało miejsce w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, w których doszło do licznych kradzieży, molestowań na tle seksualnym oraz gwałtów.

Fot.: Fot. Vito Manzari

Opublikowane: Listopad 5th, 2016 11:21 am, ostatnia aktualizacja: Listopad 5th, 2016 at 1:38 pm