Niemcy: land rozważa zamknięcie radykalnych meczetów

niemcy_nadrenia

Według informacji "Der Spiegla" władze Nadrenii Północnej-Westfalii rozważają zakazanie działalności radykalnym meczetom i ugrupowaniom salafitów.

Służby ochrony konstytucji przygotowały czarną listę, na której wymieniono 19 meczetów i stowarzyszeń. Mogą w nich być głoszone szczególnie radykalne tezy. Rzecznik niemeickiego MSZ nie potwierdził tej informacji,  ale "oczywiście służby bezpieczeństwa Nadrenii Północnej-Westfalii bacznie przyglądają się działalności pewnych organizacji. Badamy, czy istnieją przesłanki do zakazania ich działalności lub wszczęcia postępowania karnego".

Według służb ochrony konstytucji NRW liczba salafitów w landzie wciąż rośnie. W 2015 było ich około 2500. Rok później 2900, a teraz już 3 tysiące. Zwiększa się też liczba meczetów powiązanych ze środowiskiem salafitów. We wrześniu obserwowano 60 stowarzyszeń, a w październiku już 73.

Działalność meczetów i salafickich stowarzyszeń może być zabroniona, Jeżeli konstytucjonalistom uda się dowieść, że meczety i stowarzyszenia naruszają niemiecką Konstytucję.

Opublikowane: Listopad 19th, 2017 11:41 am