Niemcy: dwie ofiary śmiertelne strzelaniny w klubie nocnym

konstancja31lip

Dwie osoby zmarły a cztery odniosło rany w wyniku strzelaniny mającej miejsce w niemieckim nocnym klubie w Konstancji. Napastnik otworzył ogień na terenie klubu nocnego w Konstancji w niedzielny poranek. Zastrzelił jedną osobą i zanim przyjechała policja ranił pozostałe cztery.

Służby podejrzewają atak motywowany prywatnymi porachunkami. W oficjalnym oświadczeniu wyjaśniono, że napastnikiem był 34-letni mężczyzna, zidentyfikowany jako Irakijczyk, który został śmiertelnie ranny podczas wymiany ognia z policją i ostatecznie zmarł w szpitalu.

Policja nadal prowadzi śledztwo. Podejrzewa się, że mężczyzna rozwiązywał w ten sposób prywatne porachunki, które nie mają niczego wspólnego z aktywnością terrorystyczną. 34-latek od piętnastu lat mieszkał w regionie Konstancja, który graniczy ze Szwajcarią.

Z informacji udzielonych przez policję dowiadujemy się, że około 4:30 nad ranem zaczęli dostawać niepokojące sygnały, że do nocnego klubu " Grey" wszedł nieznany napastnik, który zaczął strzelać. W momencie opuszczenia budynku - w trakcie wymiany ognia - został poważnie raniony przez policję i zmarł w szpitalu. Według relacji świadków napastnik miał strzelać przypadkowo do klientów wypełnionego po brzegi klubu. W momencie dostrzeżenia napastnika, barman otworzył potrzebne klientom wyjścia bezpieczeństwa. Policja nie była w stanie ustalić jednoznacznie typu broni napastnika - przypuszcza się broń długą lub pół automatyczną.

         

Opublikowane: Lipiec 31st, 2017 9:49 am, ostatnia aktualizacja: Lipiec 31st, 2017 at 10:00 am