Nie będzie podwyżek dla nauczycieli

W Katowicach odbył się III Kongres Polskiej Edukacji w trakcie którego minister edukacji narodowej - Joanna Kluzik-Rostkowska - zapowiedziała, że nauczyciele nie mogą spodziewać się podwyżek.

-W budżecie nie ma środków, które umożliwiłyby przyznanie podwyżek nauczycielom w 2016 roku - oznajmiła. 800px-J_Kluzik-Rostkowska2

Słowa te Kluzik-Rostkowska odniosła się do postulatów Związku Nauczycielstwa Polskiego, które planowało rozpocząć strajki z dniem 1 września. ZNP domagało się m.in. większych wynagrodzeń dla nauczycieli. Minister edukacji przypomniała, iż pedagodzy w latach 2008-2012 otrzymali już podwyżki pensji. Mówiła także o niesprawiedliwości która ma miejsce pomiędzy nauczycielami najlepszymi, a tymi którzy nie przykładają się do swojej pracy.

Sławomir Broniarz (prezes ZNP) zapowiedział, że zostaną wznowione strajki w wyniki nie spełnienia obietnic złożonych w kwietniu podczas ogólnopolskiej manifestacji w Warszawie, powtórzonej w czerwcu. Broniarz zaapelował do rządu, aby podjął rozmowę z nauczycielami. Jeżeli nie nastąpi to do 21 września zapowiedziano przeprowadzenie referendum strajkowego. ZNP domaga się m.in. podwyżki wynagrodzenia dla nauczycieli, pedagogów i wychowawców o 10%. Przypomina także, że od 3 lat rząd nie zrobił nic, aby poprawić sytuację materialną polskich nauczycieli, informuje tvn24.pl.

(fot. Wikimedia Commons)

 

Opublikowane: Sierpień 29th, 2015 7:39 pm, ostatnia aktualizacja: Sierpień 29th, 2015 at 9:18 pm