Negatywna wiadomość dla Polski od Putina w sprawie embargo

vladimir_putin_april_2013_interview_to_the_german_ard-003

We wtorek, prezydent Rosji Wladimir Putin oświadczył, iż Moskwa zamierza jak najdłużej zwlekać ze zniesienm embarga na zachodnią żywność. 

Prezydent oznajmił, że działania podjęte przez Rosję mają na celu ograniczeni dostaw produktów rolnych w celu ochrony rynku krajowego. Wszyscy producenci w kraju są zgodni, twierdząc, aby ta sytuacja w kraju trwała jak najdłużej.

W sierpniu 2014 roku, Rosja wprowadziła zakaz importu: owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii. Corocznie restrykcja ta została przedłużana, obecnie zakaz ten obowiązuje do końca 2017 roku.

Natomiast Unia Europejska wprowadziła Rosji sankcje gospodarcze związane z eskalacją konfliktu na wschodzie Ukrainy i wspieraniem przez Moskwę prorosyjskich rebeliantów. Obejmują one: ograniczenia w dostępie do kapitału dla rosyjskich banków państwowych i firm naftowych, ograniczenia sprzedaży zaawansowanych technologii dla przemysłu naftowego, sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń.

 

Opublikowane: Listopad 22nd, 2016 9:10 pm