Najlepsze mistrzostwa od 60 lat

1Berlin-Niemcy-600x424 (1)

Z mistrzostw Europy z Berlina polscy sportowcy przywiozą aż dwanaście medali. Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji, przegrywając tylko z Brytyjczykami.

Dorobek medalowy Polaków w Berlinie to siedem złotych medali, cztery srebrne i jeden brązowy. Ostatni raz 12 medali Polacy wywalczyli podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie przed dwoma laty, jednak tym razem mają o jedno złoto więcej. Więcej niż siedem złotych krążków Polacy wywalczyli ostatnio na mistrzostwach w 1958 roku w Sztokholmie. Najlepszym dniem zeszłego tygodnia dla sportowców był wtorek, kiedy jednego dnia Polska zdobyła cztery złote medale.

Najpierw złoto w rzucie młotem zdobył Wojciech Nowicki, a srebro Paweł Fajdek. Niespełna dwie godziny później ich sukces, ale w pchnięciu kulą, powtórzyli Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Dzień później wszystkich, nawet siebie, zaskoczyła Paulina Guba, zostając mistrzynią Europy w pchnięciu kulą. Piątek przyniósł nam wicemistrzostwo Europy Marcina Lewandowskiego w biegu na 1500 metrów. Sobota to z kolei złote medale Justyny Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów, Adama Kszczota na 800 metrów oraz sztafety kobiet 4x400 metrów w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Święty-Ersetic. Ostatniego dnia krążki dorzuciły: złoty Anita Włodarczyk, brązowy Joanna Fiodorow oraz srebrny Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów.

Opublikowane: Sierpień 13th, 2018 12:16 pm