Na Śląsku CBA rozbiło gang biznesmenów

Katowice-CBAFunkcjonariusze CBA w Katowicach zatrzymali sześć osób. Są oni podejrzani o udział w grupie zajmującej się handlem fikcyjnymi fakturami VAT. Zostali przyłapani na gorącym uczynku w jednym z hoteli.

CBA wpadło na ślad śląskich firm budowlanych, których główną działalnością było wystawianie fałszywych faktur. Dokumenty były odpowiednio rejestrowane księgowo, co utrudniało wykrycie procederu.

Wszystko zaczęło się od złapania na gorącym uczynku trzech biznesmenów w jednym z katowickich hoteli. Ujawniono przy nich fikcyjne faktury, które opiewały na 615 tys. zł.

Za samo wystawienie fikcyjnej faktury (służącej zaniżeniu podatku kosztem Skarbu Państwa) handlarze chcieli ponad 100 tys. zł. W chwilę po tej transakcji doszło do pierwszych zatrzymań. W wyniku dalszych działań, zatrzymano jeszcze trzy osoby zaangażowane w tę sprawę.

To dopiero początek śledztwa. Zgromadzone materiały dowodowe jak i sami zatrzymani trafią do prokuratury. CBA zabezpieczyło szereg dokumentów o charakterze księgowym. Jest badany zasięg dystrybucji owych faktur, oraz szacowana suma strat z tytułu niezapłaconych podatków.

Prowadzący postępowania funkcjonariusze CBA, nie wykluczają kolejnych zatrzymań i poszerzenia listy zarzutów w tej sprawie.

Opublikowane: Listopad 23rd, 2017 1:15 pm