Moskwa: pożar w zabytkowej kamienicy, cztery osoby nie żyją

Moskwa fdsfs

W zabytkowym budynku mieszkalnym przy Bulwarze Nikitskim w Moskwie wybuchł potężny pożar. W jego wyniku cztery osoby zginęły, natomiast trzy zostały ranne. Pożar zrujnował całkowicie dwie kondygnacje budynku. Straż pożarna całą noc walczyła z ogniem. 

W niedzielę (3.01.) wieczorem w zabytkowej kamienicy z 1812 r. na 5. piętrze, przy Bulwarze Nikitskim wybuchł pożarł.  Ogień bardzo szybko strawił drewniane elementy konstrukcji, przez co pożar w krótkim czasie objął aż 2 tys. m kw.

Wśród czterech ofiar śmiertelnych jest lokatorka mieszkania, od którego zaczął się pożar. Według tass.com z budynku ewakuowano ponad 40 osób.

W trakcie pożaru runął strop między piętrami, a woda i piana gaśnicza dostały się do zabytkowej części budynku. Nieaktualne plany budynku mocno utrudniały strażakom pracę. W jedno z mieszkań podczas remontów przebudowano i tym samym naruszono ściany nośne.

Strażacy walcząc z pożarem, powstrzymali ogień przed przeniesieniem się na pobliskie budynki, np. siedzibę Muzeum Sztuki Orientalnej.

Kamienica liczy 100 mieszkań, a niektóre z nich znajdują się na całym piętrze. Jeden ze spalonych apartamentów miał aż trzy poziomy.

Według moskiewskich mediów, do właścicieli lokali zabytkowej kamienicy zaliczają się m.in. znani aktorzy oraz muzycy.
Źródło: wiadomosci.wp.pl
 

Opublikowane: Luty 4th, 2019 9:37 am