Moskwa: już dziś losowanie grup Mistrzostw Świata 2018 w Rosji

 Moskwa
Już dziś poznamy rywali Polaków na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata 2018 w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji. Ceremonia losowania grup rozpocznie się o 16:30 czasu polskiego.
Uroczystość odbędzie się w sali koncertowej Państwowego Pałacu Kremlowskiego w Moskwie. Mistrzami ceremonii będą Gary Lineker - król strzelców z Meksyku z 1986 r. - oraz rosyjska dziennikarka Maria Komandna. Gościem specjalnym ma być sam prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.
Polacy rozstawieni są w teoretycznie najmocniejszym "pierwszym koszyku", w którym znajduje się ścisła światowa czołówka - siedem najlepszych drużyn świata wg październikowego rankingu FIFA oraz gospodarz mistrzostw. Oznacza to, że Polska na pewno nie zagra w fazie grupową z żadną z tych drużyn:  Niemcami, Brazylią, Portugalią, Argentyną, Belgią, Francją i Rosją. 
W MŚ wezmą udział 32 drużyny, które rozegrają łącznie 64 spotkania na 12 stadionach w 11 miastach Rosji. Inauguracyjny mecz rozegrają Rosjanie z nieznanym jeszcze rywalem 14 czerwca na moskiewskich Łużnikach. Tam też 15 lipca rozegrany zostanie wielki finał.

Opublikowane: Grudzień 1st, 2017 2:48 pm