Moskwa: 300 protestujących zatrzymanych

rosja

Moskiewska policja zatrzymała wczoraj około 300 osób, ale do interwencji służb porządkowych doszlo też w innych miastach Rosji. Zatrzymywano głównie zwolenników zdelegalizowanego ruchu - Artpodgotowka.

OWD-Info, organizacja monitorująca zatrzymania w Rosji, poinformowała o 330 zatrzymaniach na terenie całego kraju. 296 z nich miało miejsce w Rosji. Z kolei stołęczna policja twierdzi, że zatrzymała 263 osoby.

Wśród zatrzymanych w Moskwie są zwolennicy przywódcy Artpodgotowki, Malcewa, aktywiści petersburskiego ruchu Wiesna, blogerzy Michaił Swietow i Michaił Pożarski i sympatycy polityka Aleksieja Nawalnego.

Zatrzymania zaczęły się około godziny 10 czasu lokalnego w rejonie placu Maneżowego. Rozstawiono tam dodatkowe siły policji. Od południa na plac przybywali ludzie. Nie wznosili haseł i nie mieli transparentów, a niektórzy mieli na sobie ubiory maskujące. Policja rozpoczęła kontrole i sprawdzanie zawartości toreb i plecaków.

Według OWD-Info do zatrzymań doszło również w pięciu innych miastach: Petersburgu, Krasnodarze, Rostowie nad Donem, Permie i Krasnojarsku.

Opublikowane: Listopad 6th, 2017 1:25 pm