Młodzież Wszechpolska dąży do delegalizacji PO i Nowoczesnej

Warszawa

Młodzież Wszechpolska wraz z Ruchem Narodowym mają zamiar złożyć do prokuratury wniosek, za pomocą, którego chcą zdelegalizować Platformę Obywatelską wraz z Nowoczesną. W swoim uzasadnieniu wyjaśniają, że partie te “non stop naruszają przepisy istniejącej w Polsce konstytucji i nawołują do nienawiści.

O podjętej decyzji poinformował rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch oraz poseł Robert Winnicki na wspólnej konferencji prasowej.

Złożenie wniosku o delegalizację PO i Nowoczesnej, uzasadniają tym, że liderzy obydwu partii (Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer) podczas swoich wystąpień mają nawoływać do nienawiści i eliminacji z życia publicznego “działaczy narodowych”, którzy prezentują poglądy bliskie “polskiemu narodowi”.

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej uważa, że działania PO i Nowoczesnej do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej oraz reszty stowarzyszeń narodowych jest naruszeniem konstytucji. Ponieważ w ten sposób ograniczają wolność i prawa obywatelskie, które powinny obowiązywać w demokratycznym kraju.

Narodowcy w swoim przemówieniu nawiązali do słów Grzegorza Schetyny, który podczas konferencji prasowej PO “Kobieta-Polska-Europa” zapowiedział żądanie “delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji”.

Źródło: rp.pl

Opublikowane: Styczeń 31st, 2019 9:24 am