Mężczyźni podejrzani o zabójstwo turystek w Maroko, należą do grupy terrorystycznej

maroko

Dwie młode turystki ze Skandynawii, których okaleczone ciała znaleziono w poniedziałek w środkowym Maroku, są prawdopodobnie ofiarami ataku terrorystycznego - poinformowała w środę późnym wieczorem marokańska prokuratura.

O zabójstwo kobiet są podejrzani czterej mężczyźni, którzy mają powiązania z grupą terrorystyczną. Jeden z podejrzanych mężczyzn został zatrzymany we wtorek w Marrakeszu. Policja nadal poszukuje pozostałych trzech podejrzanych. Prokuratura poinformowała, że aresztowany mężczyzna należy do "zbrojnej organizacji ekstremistycznej".

Ciała kobiet znaleziono na terenie Atlasu Wysokiego, 10 km od "górskiej perły Maroka", wsi Imlil, ok. 60 km na południe od Marrakeszu. Kobiety miały na szyi "ślady od białej broni" - poinformowały marokańskie władze.

24-letnia Dunka Louisa Vesterager Jespersen "miała podcięte gardło" - powiedziała jej matka Helle Petersen, cytowana przez duńską gazetę. Rodzina Louisy nie kryje się z faktem, że odradzała jej podróż do Maroko. Uważali, że sytuacja w tym jest za bardzo chaotyczna.

Z profilu na Facebooku młodej kobiety, dowiadujemy się, że uczyła się w Norwegii na przewodniczkę i była osobą żądną przygód.

Maren Ueland, 28-letnia Norweżka jest drugą ofiarą.

Według marokańskich mediów, w efekcie morderstw w regionie Imlilu zostały wzmocnione środki bezpieczeństwa.

Źródło: fakty.interia.pl

Opublikowane: Grudzień 20th, 2018 9:04 am