Mężczyzna podejrzany o zgwałcenie 9-latki zatrzymany

Fot.: Creative Commons/Cloud-A-Day-Stock - Gwałt Gwałt-Creative-Commons-Cloud-A-Day-Stock.jpg

Mężczyzna podejrzany o gwałt na 9-latce z Częstochowy i usiłowanie gwałtu na 13-latce został zatrzymany. 

Od początku maja rodzice alarmowali, że w dzielnicy Północ w Częstochowie grasuje pedofil. Jedna z mam na facebooku napisała nawet, że jej 13-letnia córka została zaatakowana przez podejrzanego mężczyznę. Do tej napaści miało dość w klatce przy ulicy Baczyńskiego. Całe szczęście dziewczynka zdołała się wyrwać i uciec do domu. Jak twierdzą rodzice, ich córce nic się nie stało. Mimo prób nie udało im się jednak złapać sprawcy.

5 maja ofiarą pedofila padła również 9-latka. Jej także udało się uciec. Przerażona dziewczynka opowiedziała o wszystkim ojcu, który podejrzanego mężczyznę spotkał na ulicy kilkanaście minut później. W ujęciu pedofila pomógł mu obywatel Włoch. Podejrzany został przekazany policji. Już w poniedziałek został przesłuchany przez prokuratora.Według Tomasza Ozimka , rzecznika prasowego częstochowskiej prokuratury, postawiono mu zarzut gwałtu i usiłowania gwałtu.

Artur N., bo to o nim mowa, decyzją sądu został dzisiaj aresztowany na okres trzech miesięcy. 36-letni częstochowianin w przeszłości był już skazany na trzy lata pozbawienia wolności za gwałt na osobie dorosłej. Obecnie czeka w areszcie na proces.

Opublikowane: Maj 9th, 2018 9:42 am