Matka oskarżona o brutalne morderstwo córek usłyszała wyrok

lubin

Kobieta, która została oskarżona o brutalne zamordowanie swoich dwóch córek, usłyszała wyrok. Dożywocie. Dopiero po 30 latach spędzonych w więzieniu będzie mogła starać się o zwolnienie z więzienia. Kobieta miała dwie córki, dwunastoletnią Emilię i trzynastomiesięczną Laurę. Starszej córce matka zadała ponad 50 ciosów nożem. Dziewczynka broniła się jak tylko mogła.

- Ta kobieta to osoba, która ma bardzo głębokie cechy narcystyczne, która oczekuje, że świat będzie wyglądał tak, jak ona tego chce. Jeżeli jednak wygląda inaczej reaguje tak, jak zareagowała w tej sytuacji - mówił sędzia.

Natalia W., winna morderstwa swoich dzieci jest osobą drobnej budowy, niepozorną, uciekającą myślami w swój świat. Pozornie patrzą na Natalię W. nie da się powiedzieć, że jest dzieciobójczynią, bez litości.

Tragedia miała miejsce 23 stycznia w mieszkaniu przy ul. Cedrowej w Lubinie. Sędzia Witold Wojtyło, zajmujący się sprawą, przyznał, że niezwykle trudno mu mówić o tym co wydarzyło się w tym mieszkaniu. Dodał również, że podczas zeznań, funkcjonariusz policji, który brał udział w interwencji i usilnie próbował uratować dziewczynki, nie mógł powstrzymać łez.

Biegli, którzy badali ciało 12-letniej Emilii, która przyjęła od matki ponad 50 ciosów, nie mieli wątpliwości, że dziewczynka broniła się ze wszystkich sił. Świadczą o tym jednoznacznie rany na jej ciele, które powstały gdy osłaniała się rękami przed kolejnymi ciosami i nawet łapała za ostrze.

- Tutaj nie było wątpliwości co do przebiegu wydarzeń - uzasadniał wyrok sędzia Witold Wojtyło. - W domu dochodziło do awantur, ale nic nie wskazywało na to, że dojdzie do takiej tragedii. Pani W. najpierw zamordowała starszą córkę, potem młodszą. Następnie zadała sobie obrażenia. Trudno o tym mówić, ale należy zaznaczyć, że Emilii zostały zadane liczne rany twarzy. Te obrażenia głównie były zadane w miejscach, w których trudno mówić, że mogły doprowadzić do zgonu dziecka - dodał sędzia.

Źródło: gazetawroclawska.pl

Opublikowane: Grudzień 11th, 2018 3:28 pm