Matka, która próbowała utopić swoją 4-letnią córkę, usłyszała zarzuty

Fot. Policja

Matka, która w sobotę najpierw próbowała utopić swoją 4-letnią córeczkę, a potem podcięła jej gardło usłyszała dzisiaj zarzut usiłowania zabójstwa. Jej przesłuchanie odbyło się w prokuraturze w Głogowie na Dolnym Śląsku. Dziewczynka nadal pozostaje w stanie krytycznym.

Katarzyna G. przyznała się do tego, że to właśnie ona próbowała zabić dziecko. Oprócz tego złożyła obszerne wyjaśnienia, ale policja nie ujawnia ich treści ze względu na dobro całej sprawy. Śledczy tłumaczą również, że zamierzają teraz sprawdzić między innymi to, czy kobieta leczyła się psychiatrycznie.

Zatrzymana kobieta nie jest mieszkanką Głogowa. Do miasta przyjechała z Pabianic. Według zeznań członków jej rodziny, zanim doszło do próby zabójstwa dziecka, 34-latka zachowywała się normalnie. Gospodarze mieszkania, w którym doszło do tragedii, również zaniepokoili się dopiero, gdy z łazienki, w której kobieta kąpała córeczkę, zaczęły dochodzić dziwne dźwięki. To właśnie oni wezwali na miejsce policję, a także udzielili dziecku pierwszej pomocy.

Niestety stan 4-latki nie ulega żadnej poprawie. Dziewczynka pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej. Kiedy w sobotni wieczór trafiła do szpitala, lekarze najpierw zajęli się zszyciem jej szyi, a dopiero potem przewieziono ją na oddział intensywnej terapii dla dzieci i noworodków. Tam przebywa do dzisiaj. Jej stan pozostaje ciężki, a lekarze na razie nie informują o rokowaniach.

Opublikowane: Maj 28th, 2018 2:49 pm