Łowca nastolatek skazany

Gdańsk

Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał wyrok trzech lat więzienia dla Krystiana W.

W kwietniu tego roku Krystian W. usłyszał wyrok za zgwałcenie 17-latki. Sąd skazał go na trzy lata więzienia. Orzekł też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej przez cztery lata. Będzie on obowiązywał od momentu, kiedy Krystian W. opuści więzienie.

Od tego wyroku odwołała się prokuratura, która wnioskowała o wymierzenie oskarżonemu kary sześciu lat więzienia. Apelację wniosła też obrona Krystiana W. domagająca się jego uniewinnienia lub uchylenia wyroku i przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia. W środę Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał w mocy wyrok trzech lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Mężczyznę oskarżono m.in. o gwałty i usiłowania dokonania gwałtu, obcowanie płciowe z małoletnimi oraz usiłowanie doprowadzenia do takiego obcowania, nakłanianie małoletnich do prostytucji oraz czerpania z tego procederu korzyści majątkowych. Prokuratorzy zarzucili też mężczyźnie posiadanie substancji psychotropowych oraz wyłudzenie kredytu i pożyczki oraz odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych za kolizje drogowe. Do wszystkich czynów miało dochodzić w latach 2008-2015 w Trójmieście, Pucku, Wejherowie i Władysławowie.

Opublikowane: Październik 10th, 2018 2:38 pm