List gończy za Marianem Dorobkiem - gwałcicielem z Grudziądza

GrudziądzMarian Dorobek zwabiał do swojego mieszkania młode dziewczyny i zmuszał je do czynności seksualnych. Od listopada ukrywa się przed policją. Sąd rejonowy w Grudziądzu wydał za nim list gończy, a policja opublikowała jego wizerunek.  

68-letni mężczyzna zwabiał do domu młode dziewczyny, głównie z „trudnych środowisk”. Prosił o posprzątanie mu mieszkania za drobną opłatą. Gdy nastolatki znalazły się u niego w domu odurzał je, krępował, zmuszał do uprawiania seksu i robił im zdjęcia. Groził im miotaczem gazu przypominającym broń i żądał podpisania oświadczenia, że wykonywały mu „masaż erotyczny”.

Ofiary pedofila zeznają, że chciały iść na policję, ale bały się reakcji mężczyzny. Horror przerwała matka jednej z pokrzywdzonych, sąsiadka pedofila. Zgłosiła sprawę na policję. Mężczyźnie grozi 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Grudziądzu wydał za Marianem Dorobkiem list gończy, przygotowywany jest też Europejski Nakaz Aresztowania.

Marian Dorobek ma 68 lat. Ostatnio był zameldowany przy ulicy Chełmińskiej 160/5 w Grudziądzu. Jest mężczyzną średniej budowy, mierzy około 170 centymetrów wzrostu, ma krótkie, siwe włosy i jasne oczy. Policja apeluje by osoby, które mogłyby pomóc w jego odnalezieniu skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Grudziądzu.

Opublikowane: Luty 1st, 2017 11:03 am