Lewin Brzeski: walka o życie samobójcy

Kilkanaście minut trwała akcja ratowania mężczyzny, który próbował rzucić się z mostu. W wyciągnięciu 21-latka zza barierki mostu pomagali przypadkowi świadkowie, którzy widzieli całą sytuację. Dzięki ich pomocy, udało się wciągnąć młodego człowieka na bezpieczną stronę mostu.

policjanci kórzy uratowali 21-latka

Informacja o tym, że młody człowiek chce skoczyć z mostu dotarła do policjantów z Lewina Brzeskiego w poniedziałek, 31 października br., tuż po godzinie 14.00. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna znajduje się  na moście  na rzece Nysa Kłodzka.

Policjanci, którzy dojechali na miejsce zauważyli stojącego na krawędzi mostu młodego mężczyznę. Kiedy podchodzili do niego, ten zdecydował się skoczyć. Mundurowi niemalże w ostatniej chwili złapali go za ubranie. Funkcjonariusze przytrzymywali mężczyznę, który mimo wszystko cały czas się wyrywał.  Podczas prowadzonej akcji ratowniczej istniało duże ryzyko, że w trakcie szarpaniny mężczyzna wraz z policjantami spadnie z mostu.

Po chwili dzięki pomocy przypadkowego kierowcy, który podał linkę holowniczą, obwiązano mężczyznę i wciągnięto go na bezpieczną stronę mostu. Dzięki sprawnym działaniom podjętym przez lewińskich policjantów uratowano życie 21-letniego mieszkańca Lewina Brzeskiego. Nieocenioną pomocą wykazali się również przypadkowi przechodnie i kierowcy, dzięki którym akcja ta zakończyła się sukcesem.

Mieszkaniec Lewina Brzeskiego trafił pod opiekę wezwanych przez policjantów ratowników medycznych. Jego życiu już nic nie zagraża.

Źródło: KWP Opole

Opublikowane: Listopad 3rd, 2016 9:30 am