Ksiądz Klaban apeluje do Jurka Owsiaka, żeby nie rezygnował z prowadzenia WOŚP

Elbląg

Ksiądz Kazimierz Klaban z elbląskiej parafii, wszystkie zebrane na tace pieniądze przesypał do puszek wolontariuszy WOŚP. Apeluje do Jurka Owsiaka - Jurek, zostań z nami. Jestem zakochany w twojej WOŚP.

W niedzielę (27.01) podczas finału akcji WOŚP ksiądz Kazimierz Klaban przekazał za aprobatą swoich wiernych, całą zebraną kwotę na tacę, na WOŚP. Ale to nie wszystko. Zaprosił również wolontariuszy Owsiaka aby zbierali przed wejściem do kościoła, a na każdego wiernego, który dorzucił się do puszki czekała ciepła herbata i pączki.

Po wiadomości, że Jerzy Owsiak rezygnuje z prowadzenia WOŚP, apeluje do niego aby nie poddawał się.

W rozmowie z Wirtualną Polską mówi - Jestem zakochany w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Przez 27 lat Jurek Owsiak robił bardzo dobrą robotę. Dwiema rękami podpisuję się pod tym, by dalej to prowadził. Apeluje razem z tysiącami Polaków: Jurek, nie odchodź. Zostań z nami.

Ksiądz zaznacza, że Jerzy Owsiak jest postacią nie zastąpioną.

-Gdy Jurek Owsiak zrezygnuje, akcja straci trochę blasku. Boję się tego. Ciężko znaleźć drugą tak charyzmatyczną osobę, z tak wielkim sercem. Pod tym względem to wyjątkowy człowiek – mówi ksiądz z Elbląga.

Duchowny wspomina również, że rozumie decyzję Jerzego Owsiaka. Nie łatwo jest poradzić sobie z tak ogromnym hejtem. Podkreśla również, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała akcja i warto, aby kontynuowała ją osoba, stworzona do tego.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Styczeń 15th, 2019 3:26 pm