Kraków: kuria gości grupę z Panamy

Krakow, Polska

W stolicy województwa małopolskiego odbyło się spotkanie z delegacją komitetu z Panamy, odpowiedzialnego za organizację kolejnej edycji Światowych Dni Młodzieży w 2019 roku. Celem wizyty jest przede wszystkim zapoznanie się z doświadczeniami polskiego Kościoła w organizacji zeszłorocznych ŚDM.

Abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, odpowiedzialny za organizację przedsięwzięcia w swoim kraju, pragnie, aby polska strona podzieliła się swoimi obserwacjami i udzieliła jak najwięcej informacji w celu pomocy w usprawnieniu działań w trakcie 34. Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się 22-27 stycznia 2019 roku, gdzie wtedy, w Panamie, będzie trwał wtedy tzw. okres suchy. Może być on dla europejskiej młodzieży utrudnieniem, na które należy się przygotować.

Arcybiskup poinformował, że spodziewają się około 300-400 tysięcy pielgrzymów, co wiąże się z problemem zakwaterowania i bezpieczeństwa,  więc liczy na doradztwo polskich logistyków, którzy brali udział w zeszłorocznej edycji.

9 kwietnia odbędzie się uroczysta msza święta prowadzona przez papieża Franciszka, na Placu świętego Piotra, podczas której polska młodzież przekaże symbole Światowych Dni Młodzieży delegacji z Panamy.

Opublikowane: Luty 7th, 2017 3:55 pm