Kraków: debata o problemie smogu na międzynarodowej konferencji

Krakow

Global Clean Air Summit to jedna z największych na świecie konferencji poświęconych zanieczyszczeniom powietrza. Odbędzie się za tydzień 27 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

"Chodzi o to, żeby przestać tylko mówić o tym, jak złe jest powietrze, bo o tym oczywiście wszyscy wiemy. Tę wiedzę warto zgłębiać, warto też dowiadywać się, jakie są najnowsze badania naukowe" - mówił pomysłodawca konferencji Maciej Ryś.

"Silnie zanieczyszczone powietrze to nie tylko problem Krakowa, ale całego kraju. To nie tylko problem dużych miast, ale też mniejszych miasteczek oraz terenów wiejskich. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenia zaprezentowane na konferencji zainspirują władze gminne, regionalne i centralne do podejmowania intensywnych działań na rzecz poprawy jakości powietrza" - mówił współzałożyciel Polskiego Alarmu Smogowego Andrzej Guła.

Konferencja została podzielona na cztery panele: Biznes, Technologia, Zdrowie i Polityka. Wśród prelegentów znajdą się m.in. eksperci ONZ, Komisji Europejskiej oraz organizacji pozarządowych i topowych europejskich uczelni.

Opublikowane: Listopad 20th, 2017 2:06 pm