Kościół katolicki na Filipinach wstrząśnięty wojną rządu z narkotykami

filipiny2_10_01

Konferencja Biskupów Katolickich Filipin przedstawiła swoje stanowisko w sprawie nowej polityki prezydenta Rodrigo Duterte wobec przeciwdziałaniu handlu narkotyków.

Na terenie całego kraju w ten weekend będę odczytywane kazania, w których mowa jest o tym, że zabijanie ludzi nie jest odpowiedzią na zwalczenie handlu narkotykami i Kościół, jako wspólnota. wyraził zaniepokojenie obojętności wielu wobec rozlewu krwi.

W "reżimie terroru" prezydenta Duterte, ponad 7600 osób zostało zabitych po rozpoczęciu swoją kampanii antynarkotykowej siedem miesięcy temu, gdzie ponad 2500 osób w tym, co mówi policja, zginęło w wyniku strzelaniny podczas nalotów i operacji Sting.

Zarówno rząd, jak i policja, stanowczo zaprzeczają, że pozasądowe zabójstwa miały miejsce w trakcie kampanii. Urząd prezydenta nie miał natychmiastowego komentarza wobec listu biskupów.

Mówi się, że fala zabójstw związanych z narkotykami wydaje się być "systematyczna, zaplanowana i zorganizowana" przez władze i może stanowić zbrodnie przeciwko ludzkości.

 

Opublikowane: Luty 4th, 2017 5:32 pm