Kompromis CDU/CSU i SPD: Niemcy znów będą przyjmować rodziny uchodźców

niemcy_syryjscy

Niemieckie partie od czterech miesiący negocjują umowę koalicyjną. Nareszcie zgodziły się na kompromis w kwestii imigracji. Syryjscy uchodźcy wojenni będą mogli sprowadzać do Niemiec swoje rodziny.

Była to największą przeszkoda w rozmowach między CDU/CSU Angeli Merkel, a SPD Martina Schultza. Chadecy byli przeciwni "otwieraniu ramion", a socjaldemokraci wręcz przeciwnie.

Kompromis pojawił się miesiąc po rozpoczęciu rozmów o wznowieniu rządzącej obecnie "wielkiej koalicji" oraz po tym upadku trzymiesięcznych negocjacji Merkel z liberałami i Zielonymi. Otwiera to drogę do ostatecznego porozumienia.

Niemcy stały się, dzięki łatwemu łączeniu rodzin, ulubionym miejscem dla Syryjczyków uciekających przed wojną domową. Rodziny zbierały pieniądze, żeby wysłać młodego mężczyznę, by przedostał się do Niemiec. Następnie rodzina mogłaby do niego przyjechać.

Jednakże organizacje wspierające uchodźców domagały się powrotu do nieograniczonego łączenia rodzin, dlatego atakują i krytykują zawarty kompromis.

Opublikowane: 31 stycznia, 2018 3:01 pm