Kolumbia: 71 osób zginęło w katastrofie samolotu [MAPA]

kolumbia-katastrofa2

Samolot, na pokładzie, którego znajdowała się brazylijska drużyna Chapecoense, rozbił się w poniedziałek, przelatując nad kolumbijskimi górami. W katastrofie straciło życie 71 osób, a 6 jest w ciężkim stanie. Piłkarze mieli rozegrać najważniejszy mecz w historii zespołu.

Ocalało 3 piłkarzy Alan Ruschel, Jackson Follmann i Hélio Neto. Wśród rannych jest też dziennikarz Rafael Valmorbida i dwoje członków załogi Ximena Suarez i Erwin Tumiri.

Samolot wystartował na lotnisku w Boliwii. Zawodnicy Chapecoense lecieli na spotkanie z kolumbijskim klubem Atletico Nacional. Drużyny te miały rywalizować ze sobą w pierwszej rozgrywce finałów pucharu Południowoamerykańskiego.

Piloci zgłaszali awarię elektryki. Tragedia wydarzyła się około 22.15 czasu lokalnego. BAe 146 rozbił się niedaleko miasta La Union. Na pokładzie było 72 pasażerów i 9 pracowników obsługi lotu.

Serwis Flightradar24 przekazał za pośrednictwem Twittera, że ostatni sygnał odebrano na wysokości 1,724 metrów, w odległości 30 kilometrów od lotniska.

W całej Ameryce Południowej odwołano piłkarskie rozgrywki. Brazylia pogrążyła się w żałobie. Prezydenci Michel Tremer i Juan Manuel Santos złożyli kondolencje rodzinom ofiar. Międzynarodowa organizacja FIFA również przekazała wyrazy współczucia.

Fani drużyny zgromadzili się w Chapeco, wokół stadionu Conda, by uczcić pamięć o ofiarach.

Opublikowane: Listopad 29th, 2016 9:04 pm, ostatnia aktualizacja: Listopad 30th, 2016 at 8:24 am