Kolejni handlarze narkotyków zatrzymani
Centralne Biuro Śledcze Policji i Straż Graniczna zatrzymały czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotykami. Zabezpieczono też blisko 8 kilogramów marihuany o wartości 300 tys. zł.
Przestępcy zostali zatrzymani przy współpracy z hiszpańską policją i Europolem.
Zatrzymanym prokurator przedstawił zarzuty dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w nabyciu dużych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz uczestnictwa w obrocie tymi środkami. Grozi za to kara od 2 do 15 lat więzienia.
To już kolejne osoby zatrzymane przez CBŚP w sprawie toczącej się od kilku miesięcy. Wcześniej wpadło pięciu innych członków grupy przestępczej. Do tej pory zabezpieczono marihuanę i haszysz o łącznej wartości ponad 2 mln. zł.