Klan kalabryjskiej mafii kontrolował ośrodek dla migrantów

crotone

W południowych Włoszech aresztowano 68 osób w ramach operacji przeciw potężnemu klanowi kalabryjskiej mafii. Według śledczych gang kontrolował tamtejszy ośrodek dla migrantów, będący jednym z największych w Europie. Wśród zatrzymanych jest proboszcz.

Serię aresztowań wśród członków ogromnego i historycznego klanu rodziny Arena i powiązanych z nimi osób przeprowadziło 500 policjantów, karabinierów i funkcjonariuszy Gwardii Finansowej.

Zatrzymanym podczas antymafijnej operacji pod kryptonimem „Jonny” postawiono zarzuty przynależności do mafii i związków z nią, wymuszeń, oszustw, nielegalnego posiadania broni i malwersacji z publicznymi pieniędzmi. Klan kalabryjskiej ‘ndranghety kontrolował zarządzanie centrum pobytu dla migrantów w Isola di Capo Rizzuto koło miasta Crotone. Do aresztu trafił szef dobroczynnej służby medycznej Misericordia, która prowadzi ośrodek, oraz miejscowy proboszcz. Obaj podejrzani są o powiązania z mafią.

Klan Arena wygrał przetargi rozpisane przez lokalne władze w Crotone na dostawy posiłków do ośrodka dla migrantów. Realizowały je firmy założone przez klan i powiązane z nim inne mafijne rodziny.

Opublikowane: Maj 15th, 2017 5:02 pm