Kim Dzong Un spotka się w maju z Donaldem Trumpem

Waszyngton, USA
Prezydent USA Donal Trump zaaprobował propozycję spotkania w maju z przywódcą KRLD Kim Dzong Unem. Została ona przekazana w czwartek za pośrednictwem dyplomatów południowokoreańskich. Dodatkowo Kim zobowiązał sie do wstrzymania prób jądrowych do czasu spotkania. 
Donal Trump poinformował o spotakniu na Twitterze. Przekazał, że północnokoreański przywódca godzi sie na "całkowitą rezygnację z broni jądrowej (denuklearyzację), a nie tylko na zamrożenie programów jądrowych".Kim obiecał też, że w okresie poprzedzającym spotkanie na szczycie "nie będzie żadnych prób rakietowych".

Spotkanie Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem, o które poprosił przywódca KRLD za pośrednictwem dyplomatów z Korei Płd., mogłoby się odbyć w maju. Poinformował o tym w czwartek szef południowokoreańskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Czung Uj Jong podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie. Reuters podał, że doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu H.R. McMaster "przekaże wszystkie szczegóły dot. propozycji Korei Płn. specjalnym wysłannikom Rady Bezpieczeństwa ds. Korei Północnej w poniedziałek".

 

Opublikowane: Marzec 9th, 2018 9:15 am