Kaskadowe kontrole prędkości w całej Polsce

Polska
Od rana w całej Polsce trwają kaskadowe kontrole prędkości - poinformował podinsp. Radosław Kobryś z biura ruchu drogowego Komendy Głównej Policji. Według danych od KGP, w minionym roku przez nadmierna prędkość zginęło ponad 750 osób.
Dzisiaj od godziny 6:00 policja rozpoczęła kaskadowe kontrolę prędkości. Kontrole maja potrwać do nocy, godziny 22:00. Na polskich drogach pojawi się z tego powodu ponad 5 tys. policjantów. Tym sposobem policja zamierza złapać kierowców z tendencja do przyspieszania po minięciu kontroli drogowej. Kierowcy powinni się spodziewać, ze gdy miną jedną kontrolę, za chwile będzie na nich czekać kolejna albo nawet dwie.
-Te akcje są potrzebne m.in. po to, żeby pokazać ludziom, że jest nas więcej, że te kontrole mogą dotknąć każdego kierowcę - dodaje podinsp. Radosław Kobryś z KGP.
Według analiz biura ruchu drogowego Komendy Głównej Policji, kaskadowe kontrole zwiększają ujawnianie trzykrotnie większej liczby wykroczeń niż podczas rutynowego dnia służby.
Podinsp. Radosław Kobryś dodaje, że w ciągu codziennej kontroli zatrzymywanych jest około 60 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o co najmniej 50 km/h. Natomiast podczas kaskadowych kontroli, liczba kierowców zatrzymanych za to samo przekroczenie prędkości wzrasta do 160.
Kobryś podkreśla również, że w 2018 roku, niedostosowana prędkość do warunków jakie panowały podczas jazdy, doprowadziła do 6 tys. wypadków, które były przyczyną śmierci 751 osób.
-To potwierdza to, o czym powtarzamy wielokrotnie - prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków- dodaje Kobryś.
Źródło: fakty.interia.pl

Opublikowane: Styczeń 8th, 2019 3:18 pm