Kartka pocztowa po ponad 62 latach trafiła do adresatki

old-letters-1082299_960_720 Źródło: Pixibay

Ponad 62 lata - tyle trwało dostarczenie kartki pocztowej, która szła z włoskiego Piemontu do Aosty. Odległość, którą musiała pokonać to raptem 180 km. Co się stało, że na jej dotarcie trzeba było czekać aż tak długo? Nie wiadomo.

Jak pisze włoski dziennik "La Stampa" kartka wrzucona została do skrzynki pocztowej w miasteczku Bergamasco i ze stempla na niej wynika, że stało się to 14 września 1955 roku. Na miejsce dotarła tydzień temu, bo 8 czerwca. Adresatka 83-letnia mieszkanka Aosty znalazła ją pomiędzy bieżącymi rachunkami i ulotkami reklamowymi. Na kartce przyklejony był znaczek za 10 lirów.

Gazeta cytuje również syna adresatki, który w w pierwszej chili myślał, że to jakiś żart. Szybko przekonał się jednak, że ta przesyłka rzeczywiście szła tak długo. Chłopak był naprawdę przejęty, widząc swoją mamę "tak zadowoloną i szczęśliwą". Kobieta z kolei wyznaje, że jest bardzo wdzięczna włoskiej poczcie za dostarczenie jej tej przesyłki. Mówi, że dzięki niej mogła wrócić do wspomnień z czasów młodości. Kartkę z tekstem "serdeczne pozdrowienia" przesłała bowiem jej przyjaciółka z lat 50. Giuseppina, która swój list podpisała zdrobniale - Giusa.

Opublikowane: Czerwiec 13th, 2018 9:08 am