Kanadyjska milicja będzie chroniła granic przed imigrantami z USA

fff

Funkcjonariusze formacji Stale Aktywnej Milicji oświadczyli, że będą bronić granic swojego kraju przed nielegalnymi imigrantami ze Stanów Zjednoczonych.

Zwolennicy obozu demokratów, którzy są niezadowoleni z wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, zapowiadali masową emigrację do Kanady. Ich słowa poważnie potraktowała kanadyjska milicja- PAM.

Jak stwierdził John C. McCaullagh, szef PAM: "To nie jest granica z Meksykiem. Nielegalni imigranci z USA znajdą tu tylko śnieg i śmiercionośne, niskie temperatury. Grożą im też niebezpieczne ataki drapieżników: niedźwiedzi, wilków, kuguarów. Jeśli jesteś Amerykaninem nielegalnie przekraczającym granicę, twoje szanse na przeżycie są dość nikłe". Lider ugrupowania poinformował, że członkowie będą bronić granicy kraju i choć zabijanie nie jest legalne na terenie Kanady, to nie może zabronić funkcjonariuszom używania broni.

Dddziały PAM zostały powołane właśnie w celu obrony granicy kanadyjskiej. Milicja liczy około 4500 członków, a swą główną siedzibę ma w mieście Huntington przy granicy z amerykańskim stanem Minnessota.

Fot.: Creative Commons

Opublikowane: Listopad 11th, 2016 6:58 pm, ostatnia aktualizacja: Listopad 11th, 2016 at 7:19 pm