Kanada: rząd ostrzega nielegalnych imigrantów

kanadaPremier Kanady Justin Trudeau ostrzegł imigrantów przybywających z USA, że przekroczenie granicy nie daje im prawa pobytu w Kanadzie. Ostrzegł, iż osoby przedostające się na terytorium Kanady muszą, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, starać się o wydanie pozwolenia na pobyt, a w przypadku wniosku o azyl mogą pozostać w Kanadzie do jego rozpatrzenia.

Kanada zmaga się w ostatnich miesiącach ze zwiększającą się nielegalną imigracją. Związana jest ona głównie z obawami migrantów dotyczącymi możliwej zmiany przepisów imigracyjnych, w związku z objęciem urzędu prezydenta USA przez Donalda Trumpa.  W związku z tym wiele osób decyduje się na przedostanie się do Kanady. Wśród tych osób szczególnie liczną grupą osób są Haitańczycy próbujący przedostać się do francuskojęzycznej prowincji Quebec. Tylko w pierwszych dwóch tygodniach sierpnia do tej prowincji przedostało się 4 tysiące osób.

Wśród osób przebywających w USA nielegalnie lub mających zezwolenie na czasowy pobyt rozpowszechnione są opinie o bardziej liberalnych przepisach migracyjnych w Kanadzie. W związku z tym wiele z tych osób decyduje się na przedostanie się do tego kraju.

Opublikowane: Sierpień 26th, 2017 12:22 pm