Kanada: 10 osób zginęło, a 15 zostało rannych po tym, jak furgonetka wjechała w grupę pieszych

kanada-600x424

Dziesięć osób nie żyje, a kolejnych 15 zostało rannych po tym, jak 25-letni kierowca furgonetki wjechał na chodnik w Toronto w Kanadzie.

W poniedziałek o godzinie 13.30 (czyli 19.30 czasu polskiego) policja w Toronto została zaalarmowana o tym, że samochód dostawczy wjechał w grupę pieszych na ruchliwym skrzyżowaniu w północnej części miasta.

Początkowo było wiadomo o 8-10 potrąconych osobach. Niedługo później agencja Reutera poinformowała, że w wypadku zginęły 2 osoby. Portal CTV News mówił z kolei o tym, że według świadków wypadku, na chodniku leżało co najmniej kilka nie dających oznak życia osób. Tuż przed godziną 23.00 czasu polskiego policja wyjaśniła, że w rzeczywistości jest 9 zabitych i 16 rannych. Liczba ofiar śmiertelnych wypadku zwiększyła się jednak do 10 po tym, jak jednemu z rannych nie udało się przeżyć nocy.

Sprawca wypadku został już zatrzymany. Z informacji podanych przez CBC, potwierdzonych później przez policję, wynika, że jest nim 25-letni Alek Minassian. Podczas konferencji prasowej, Mark Sanders, policjant z Toronto, wskazuje na to, że działania sprawcy "z pewnością wyglądały na celowe". Niemniej jednak motywy podejrzanego nadal pozostają nieznane. Wiadomo jedynie, że nie był on wcześniej notowany, a na wstępnym etapie śledztwa ustalono, że nie ma on również żadnych związków z organizacjami terrorystycznymi.

Opublikowane: Kwiecień 24th, 2018 2:06 pm