Kalisz: zatrzymanie 23-letniego handlarza narkotyków

policja, napad, kajdanki, łapówka, okup 23-letni mieszkaniec Kalisza został zatrzymany przez policję pod zarzutem nielegalnego handlu narkotykami. Mężczyzna próbował sprzedać 4 kg narkotyków o łącznej wartości 100 tysięcy zł. Młodego handlarza namierzył wydział kryminalny, który po przeszukaniu mieszkania podejrzanego zabezpieczył 2 kg roślinnego suszu i 2 kg białego proszku.

 Funkcjonariusze po zabezpieczeniu znaleziska, przeprowadzili wstępne badania narkotestem. Okazało się, że znaleziony w mieszkaniu susz roślinny może być marihuaną, natomiast biała substancja to najprawdopodobniej amfetamina. W trakcie czynności w mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 12 tys. złotych, które najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa. Ilość zabezpieczonych środków odurzających wskazuje na to, że zatrzymany w związku z tą sprawą 23-latek mógł zajmować się nielegalnym handlem narkotykami. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota 100 tys. złotych - poinformowała sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zastosowała tymczasowy areszt wobec mężczyzny. Za nielegalny handel narkotykami grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, podaje kalisz.naszemiasto.pl.

Opublikowane: Sierpień 18th, 2015 6:19 pm, ostatnia aktualizacja: Wrzesień 29th, 2016 at 4:00 pm