John Kelly nowym szefem kancelarii prezydenta Trumpa

usa29lipJohn Kelly został nowym szefem kancelarii Białego Domu. Zastąpił na tym stanowisku Reince'a Priebusa. O decyzji poinformował w piątek na Twitterze prezydent Donald Trump.

"Mam przyjemność poinformować, że mianowałem generała Johna Kelly'ego szefem personelu Białego Domu. Jest on wielkim Amerykaninem i wspaniałym przywódcą. Swoją pracę w resorcie bezpieczeństwa wewnętrznego wykonywał spektakularnie. Jest prawdziwą gwiazdą mojej administracji"- napisał prezydent USA.

O zmianie na stanowisku szefa kancelarii Donalda Trumpa spekulowano od kilku miesięcy. W ubiegłym tygodniu na stanowisku dyrektora ds. informacji Białego Domu zatrudniono Anthony'ego Scaramucciego, który o dotychczasowym szefie kancelarii wypowiadał się w negatywnym tonie, obwiniając Priebusa o upublicznianie tajnych informacji.

Nowy szef kancelarii Białego Domu jest emerytowanym generałem piechoty morskiej. W latach 2012-2016 kierował dowództwem południowym na Florydzie, które obejmowało region Ameryki Łacinskiej, w tym między innymi wiezienie Guantanamo na Kubie. Dowodził także siłami amerykańskimi walczącymi w Iraku. Jego syn zginął w 2010 roku podczas walk w Afganistanie.

Opublikowane: Lipiec 29th, 2017 1:07 pm