Jest akt oskarżenia w sprawie "łowcy nastolatek", który ma odpowiedzieć między innymi za gwałty i wykorzystywanie seksualne 33 kobiet

wolna grafika - prawo, sąd, wyrok, sędzia, rozprawa, młotek

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku właśnie zakończyła postępowanie przygotowawcze przeciwko Krystianowi W., znanego bardziej jako "łowca nastolatek". Mężczyzna oskarżony jest między innymi o gwałty i wykorzystywanie seksualne wielu młodych kobiet. W sumie usłyszał aż 40 zarzutów związanych z przestępstwami przeciwko wolności seksualnej.

Ofiarami 41-letniego Krystiana W. padły łącznie 33 kobiety, z czego 25 z nich nie miało skończonych 18 lat, a 5 nie miało nawet 15. Z tego względu zarzuty nie będą dotyczyły tylko gwałtów i usiłowania gwałtów, ale również obcowania płciowego z nieletnimi. Wiadomo również, że mężczyzna oskarżony będzie o nakłanianie młodocianych do prostytucji oraz czerpanie z tego procederu korzyści majątkowych.

To nie są jednak wszystkie przestępstwa, jakie policja zarzuca Krystianowi W. Tylko część z nich dotyczy bowiem pokrzywdzonych kobiet. Uporczywe nękanie, zmuszanie do określonego zachowania czy podanie nastolatce substancji psychoaktywnej - to kilka z nich. Oprócz tego jednak zarzuca mu się również oszustwa i wyłudzenia. Między innymi oskarża się go o powodowanie kolizji samochodowych w celu wyłudzenia odszkodowania i wyłudzanie kredytu z banku oraz świadczenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. do tego dochodzi także składanie fałszywych zeznań i ukrycie dokumentu.

Wszystkie te przestępstwa dokonane zostały  od 2005 do 2015 roku w Trójmieście, Wejherowie, Pucku i Władysławowie. Sam Krystian W. w areszcie przebywa od 2015 roku, mimo to nadal nie przyznaje się do winy. Mężczyzna w kwietniu tego roku został już skazany na 3 lata więzienia za gwałt na 17-latce. Ta sprawa była jednak objęta osobnym śledztwem.

Oprócz Krystiana W. w głównym śledztwie oskarżone są również 4 inne osoby w tym Marcin T. związany z jednym z sopockich klubów. Ma on odpowiedzieć za 5 przestępstw, z czego jednym z nich jest seks za pieniądze z osobą poniżej 15 roku życia. Tak samo jak Krystian W. nie przyznał on się jednak do winy.  Na ławie oskarżonych znajdą się również Jakub K., Krzysztof L. i Sebastian Ż.

Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie ruszy proces. Sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku, do którego trafił akt oskarżenia, mówi, że sprawa jest jeszcze na bardzo wstępnym etapie. "Jest jeszcze przed rejestracją i przed przydzieleniem jej sędziemu" dodaje.

Opublikowane: Czerwiec 13th, 2018 10:12 am, ostatnia aktualizacja: Czerwiec 13th, 2018 at 10:13 am