Jemen: 9 cywilów zginęło w nalocie w muhafazie Sada

Sada

Koalicja państw walcząca w Jemenie zaprzecza oskarżeniom o prowadzenie wojny przeciwko własnemu krajowi. Oświadczenie zostało wydane po tym jak jeden z urzędników ds. zdrowia poinformował o śmierci 9 cywilów, zabitych w trakcie ataku bombowego samolotu.

Trzy kobiet oraz sześcioro dzieci zostało zamordowanych w piątek w północno-zachodniej prowincji Saada, po tym jak nad ich domem przeprowadzono powietrzny atak bombowy. Atak miał zostać przeprowadzony we współpracy z wywiadami międzynarodowymi koalicji, która w oficjalnym oświadczeniu oskarża wrogie oddziały paramilitarne Hutio używanie cywilnych budynków do składowania własnej broni. Wspominana koalicja włączyła się w rozwiązanie wojny domowej w Jemenie w marcu 2015 r. i wystrzeliła w przeciwko oddziałom paramilitarnym Houthi - wspierającym Iran -  tysiące rakiet.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, ataki na szpitale, szkoły, sklepy oraz fabryki stanowią o zbroniach wojennych. W trakcie trwania wojny w Jemenie zginęło przynajmniej 10 000 ludzi. Arabia Saudyjska nadal zaprzecza braniu sobie za cel ludność cywilną.

 

Opublikowane: Sierpień 8th, 2017 7:01 pm