Jedna osoba ranna po ataku nożownika w Zabrzu

nożownik ©KMP Zabrze

Starsza kobieta została ranna po tym, jak do jej domu wtargnął jej własny sąsiad. 27-letni mężczyzna, z nożem w ręku groził jej i jej córce śmiercią. 50-latka zaczęła się z nim szamotać, w efekcie czego została ranna w rękę. Napastnik uciekł, choć niewiele mu to dało. Chwilę później złapała go policja.

Do zdarzenia doszło w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce. Młody mężczyzna wpadł do mieszkania swoich sąsiadek i z nożem w ręku zaczął grozić im śmiercią. Powstrzymała go jednak 50- latka, która w trakcie szamotaniny została ranna w rękę. Dzięki szybkiej reakcji uratowała swoją 32-letnią córkę.

Napastnikowi udało się uciec z miejsca zdarzenia, ale po krótkim pościgu został złapany przez zabrzańską policję. 27-latek był uprzednio karany za kradzieże, włamania, uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia i jazdę w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że podczas ataku miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Zabrzańska prokuratura przedstawiła mu już zarzut usiłowania zabójstwa, naruszenia miru domowego i kierowania gróźb karalnych. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Opublikowane: Kwiecień 9th, 2018 3:08 pm